جشنواره تصویر سازی کتاب کودکان بولونیا 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو شد.

شهرام رضایی در سانحه تصادف درگذشت

 

کاریکاتوریست نامی اردبیل

شهرام رضایی در سانحه تصادف درگذشت

شهرام رضایی کاریکاتوریست 41 ساله مطرح اردبیلی بامداد امروز (سه‌شنبه ۱۵ مرداد) در سانحه رانندگی درگذشت. همسر او نیز در این حادثه جان خود را از دست داد..

به گزارش برنا،استاد شهرام رضایی از هنرمندان مطرح استان اردبیل و کاریکاتوریست نام‌آشنای ایران بامداد امروز در مسیر اردبیل به مشگین شهر دچار سانحه تصادف شد و  جان به جان آفرین تسلیم نمود

زنده‌یاد شهرام رضایی، طراح، نقاش و کارتونیست اهل اردبیل متولد ۱۳۵۷ بود. او در دوران زندگی حرفه‌ای خود بیش از ۱۰۰ جایزه ملی و بین‌المللی را دریافت کرده بود. رضایی معلم آموزش و پروش بود و در دانشگاه نیز رشته طراحی و تصویرسازی را تدریس می‌کرد. 

رضایی سال ۹۶، جایزه دوم جشنواره بی‌المللی «آیدین دوغان» را به دست آورد.  

وی بیش از یکصد جایزه داخلی و بین‌المللی دریافت کرده بود که مقام نخست مسابقه بین‌المللی «فکس برای صلح» ایتالیا، رتبه نخست مسابقه بین‌المللی قبرس در سال ۲۰۰۳، مقام نخست رقابت بین‌المللی سال ۲۰۰۶ سوریه، مقام نخست مسابقه بین‌المللی کشور آذربایجان در سال ۲۰۰۸، جایزه نخست و دریافت تندیس طلا از دست رئیس جمهور قبرس در سال ۲۰۰۹، جایگاه نخست مسابقه بین‌المللی ایران در سال ۲۰۱۰، رتبه نخست مسابقه بین‌المللی دو سالانه پایداری ایران در سال ۲۰۱۱ و رتبه نخست مسابقه جهانی کاریکاتور قبرس در سال ۲۰۱۸ از جمله آن‌هاست.